Przygotowania do konkursu oratorskiego :)

Przygotowania do konkursu oratorskiego :)

Przygotowania do konkursu oratorskiego “Bronię lub oskarżam” idą pełną parą! Jak lepiej zakończyć swoją przemowę: “Wnoszę o uniewinnienie mojego klienta…” czy może “W mojej ocenie oskarżona popełniła przestępstwo z artykułu… wnoszę o karę pozbawienia wolności…”? 😉 Nie tylko nad takimi dylematami zastanawiali się nasi uczniowie, którzy pilnie przygotowują się do obrony lub oskarżenia postaci mitologicznej.

W październiku dla dzieci odbyły się warsztaty z prawnikami, dzięki którym zainteresowani mogli dopytać, z jakiego artykułu mogą oskarżyć danego bohatera lub w jaki sposób mogą ułożyć linię obrony. Każdy prezentował informacje zebrane na temat swoich “klientów”, następnie razem ze specjalistami z dziedziny prawa mogli poprawić swoją wypowiedź zgodnie z sugestiami.

Już podczas spotkania nie zabrakło emocji podczas czytania przygotowanych prac, momentami sami prawnicy byli pod ogromnym wrażeniem już napisanej przemowy. A co to będzie podczas eliminacji szkolnych? Nie możemy się doczekać! 🙂