Przygotowania do finału konkursu oratorskiego

Przygotowania do finału konkursu oratorskiego

Znamy już datę finału tegorocznej edycji ⚖️ konkursu oratorskiego „Bronię lub oskarżam bohaterów literackich, których życie postawiło w niełatwej sytuacji – w oparciu o współczesne zasady prawa”. Tymczasem nasi finaliści dopracowują swoje przemówienia pod okiem 👨‍⚖️👩‍⚖️ prawników i 🎭 aktora.

Po raz kolejny odwiedził nas Krzysztof Jarota – aktor Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Tym razem każdy z finalistów przemawiał w jego obecności. Aktor zwracał uwagę na sposób ekspresji poszczególnych fragmentów, dynamikę intonacji, postawę i pozostałe niewerbalne elementy przemówienia, których dopracowanie sprawia, że mówcy słucha się z uwagą i zaciekawieniem.

Innego dnia odwiedziły nas Pani adwokat Katarzyna Konowalczuk oraz Prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu – Pani Hanna Wieloch-Zapotoczna. Finaliści mieli możliwość skonsultowania z nimi zastosowanej przez siebie argumentacji prawnej.

Finał konkursu oratorskiego odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Opolu 4 grudnia 2018 r. Po raz pierwszy w historii konkursu w finale wezmą udział również uczniowie innej szkoły, która zgłosiła swój akces do projektu. Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów.

Więcej informacji o samym projekcie, zdjęcia i filmy z poprzednich edycji znajdziecie na stronie: https://goo.gl/87K8nw.