Prymusy Opolszczyzny 2015

Prymusy Opolszczyzny 2015

Dwoje naszych niezwykle utalentowanych uczniów odebrało ostatnio Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji.

O nagrodę Prymus Opolszczyzny 2015 mogli ubiegać się uczniowie wszystkich typów szkół, którzy mieli średnią co najmniej 4,8 oraz sukcesy w olimpiadach i konkursach. W kategorii szkół podstawowych przyznano tylko 10 takich wyróżnień. Tym bardziej cieszy obecność w tym gronie dwojga naszych uczniów.

Przypomnijmy, że Roksana Goplańska, to doskonale zapowiadająca się skrzypaczka, zwyciężająca już w międzynarodowych konkursach skrzypcowych, a ponadto świetna uczennica i finalistka olimpiady z języka angielskiego. Z kolei Wiktor Suchoński-Romaniuk dokonał rzeczy niebywałej. Będąc uczniem klasy czwartej i rywalizując z rok i dwa lata starszymi uczniami, został laureatem olimpiady z języka polskiego, zapewniając sobie tym samym zwolnienie z humanistycznej części Sprawdzianu Szóstoklasisty. Ponadto Wiktor został laureatem aż dwóch ogólnopolskich konkursów „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z poprawną ortografią na co dzień”.

Serdecznie gratulujemy.

IMG_0125 IMG_0135 IMG_0146 IMG_0156 IMG_0166