Projekt – Wielkie uczucia małych ludzi

Projekt – Wielkie uczucia małych ludzi

Dzieci okazują swoje uczucia i nastroje w sposób spontaniczny, często też nieadekwatny do sytuacji. Nie wiedzą, skąd się biorą ich uczucia, jak sobie z nimi radzić i nimi kierować. Stąd zrodziła się potrzeba stworzenia projektu „Wielkie uczucia małych ludzi”, który ma na celu uświadomienie dzieciom wartości wynikających z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób.

Jako, że projekt był realizowany w lutym, uczuciem któremu poświęciliśmy najwięcej czasu była miłość, jej rodzaje oraz sposoby wyrażania. Dzieci dowiedziały się kogo mogą kochać, jak okazywać swoje uczucia oraz, że trzeba darzyć uczuciem również siebie. Akceptacja swoich wad, ograniczeń oraz świadomość zalet jest kluczowa, gdyż wpływa na nasze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi, a co za tym idzie, ma wielkie znaczenie dla jakości naszego życia.

Podczas projektu dzieci brały udział w wielu grach i zabawach mających na celu nie tylko integrację, ale przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości, pewności siebie i zaufania wobec innych. Tworzyliśmy również prezenty dla bliskich oraz dla siebie. Aby umilić sobie dzień upiekliśmy i podzieliliśmy się czekoladowymi babeczkami. Na zakończenie projektu zorganizowaliśmy sobie walentynkowe kino, podczas którego oglądaliśmy bajki o miłości🎥😍🖥.