Półkolonie: Programowanie i robotyka

Półkolonie: Programowanie i robotyka

Prowadzący: Michał Pietraszko

Wiek: 7-10Cena: 295 zł

Terminy:

25.06.2018 – 29.06.2018 

02.07.2018 – 06.07.2018

20.08.2018 – 25.08.2018

Zapisy: kontakt@przystan.opole.pl

Karta zgłoszenia »

Rozwój technologiczny sprawił, że coraz częściej mówi się o programowaniu jako trzecim języku (obok języka ojczystego i  języka obcego), który każdy człowiek powinien znać choćby w stopniu podstawowym. Pierwszym krokiem do nauki programowania może być poznanie środowiska Scratch, umożliwiającego tworzenie skryptów za pomocą kolorowych klocków.

Celem naszych zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat programowania w środowisku Scratch. W ten sposób dzieciaki uczą się myślenia algorytmicznego i kształtowania wyobraźni. Same zapoznają się z przykładami projektów w Scratchu. Wreszcie stworzą własną grę komputerową.

Opracowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) Scratch to wizualny język programowania dla najmłodszych. Cechą, która go wyróżnia jest brak konieczności pisania kodu komputerowego ­elementami składni tego języka nie są komendy pisane, a wizualne elementy -­ „klocki” kodu, które należy ze sobą połączyć. Język Scratch, co jest istotne w przypadku uczenia dzieci, pozwala bardzo szybko osiągać efekty programowania.

Ponadto, do uruchomienia środowiska języka Scratch nie jest wymagana instalacja żadnych dodatkowych programów. Wystarczy działająca przeglądarka internetowa, pracująca na komputerze z dowolnym systemem operacyjnym. Dodatkowo dzieci mogą załóżyć konto umożliwiające zapisywanie projektów w „chmurze”, dzięki czemu mają łatwy dostęp do swojej pracy również poza szkołą i mogą podzielić się efektami swojej aktywności np. z rodzicami.

Celem naszych zajęć jest zainteresowanie dzieci programowaniem i nauczenie ich tworzenia i rozbudowywania prostych aplikacji komputerowych.

W ramach naszych półkolonii gwarantujemy:

  • 5 dni doskonałej zabawy połączonej z nauką
  • dopasowanie procesu nauki do indywidualnych możliwości dziecka/uczestnika
  • wszelkie potrzebne do pracy materiały
  • doświadczonych prowadzących
  • wyżywienie: śniadanie i obiad (możliwość ustalenia diety)
  • opiekę od 7.30 do 16.30

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 516 894 834.

Ostateczny termin zgłoszeń: 4.06.2018 r.

W przypadku nie zebrania się grup organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania półkolonii do dnia 6.06.2018r.

Uczniom, którzy zostaną zapisani na 2 turnusy, przysługuje 10% zniżka.