Eksperymenty. Lekcja o sercu

Eksperymenty. Lekcja o sercu

„Bo serce nie jest sługa” – napisał Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Na to wybitne dzieło polskiego romantyzmu pierwszaki mają jeszcze czas. Jednak ich olbrzymią ciekawość, dotyczącą „spraw sercowych”, postanowiliśmy zaspokoić już teraz ;).

Tym razem na trudne dziecięce pytania odnośnie serca odpowiedzieliśmy w niezbyt romantyczny sposób. W ramach naszych „eksperymentalnych zajęć dodatkowych” pierwszaki poznawały budowę i funkcjonowanie tego organu. Na przykładzie serca świni badały jego strukturę. Mogły zobaczyć, że nie wszystkie zwierzęta mają je tak samo zbudowane. Porównywały różne serca pod względem wielkości, mierzyły, ważyły i kroiły. Niemałe zainteresowanie wzbudziły także inne organy wewnętrzne, jak wątroba czy nerki. Na koniec lekcji dzieci zagrały w specjalnie przygotowaną przez prowadzących grę komputerową, która miała na celu ugruntowanie zdobytej na zajęciach wiedzy.

To była jedna z tych lekcji, na których uczniowie nie mieli żadnych problemów z koncentracją. Znacznie trudniej było im za to… usiedzieć w ławkach.

Więcej na temat naszych zajęć dodatkowych „Eksperymenty” znajdą Państwo tutaj: https://goo.gl/NyLUyw.