Pomóżmy Viktorii!

Pomóżmy Viktorii!
Kochani Przyjaciele Szkoły TAK

zawsze, ilekroć zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie, Wasz pozytywny odzew przerasta nasze oczekiwania. Włączacie się aktywnie we wszystkie działania i akcje charytatywne, przez nas organizowane lub wspierane. Tym razem zwracamy się do Was z wielką prośbą, bo i potrzeba jest wielka, o wsparcie Viktorii, naszej piątoklasistki, i jej rodziców. Uruchamiamy kolejną akcję pomocy w celu zebrania pieniędzy na operację Viki. A suma do zebrania jest ogromna, bo prawie milion złotych. . Liczymy na Wasz udział i Wasze pomysły.

Poniżej zamieszczamy list rodziców Viktorii, wierząc w Wasz odzew. Jeżeli zdecydujecie się pomóc w jakikolwiek sposób prosimy o kontakt z Dorotą Pociechą – dorota.pociecha@tak.opole.pl. tel. 600 966 077

Drodzy Rodzice,

Z tej strony rodzice charakterystycznej dziewczynki z 5A – Viktorii Gałeckiej. Część z Was pewnie ją poznała wcześniej, wszędzie jej pełno, wszędzie ją słychać. Wyróżnia się ona swoim podejściem do życia- pełnym optymizmu i radości. Rodzice dzieci, które chodzą z nią do klasy, na pewno kojarzą tę blondyneczkę.

Jak się domyślacie Viktoria choruje. Choruje ona na jedną z rzadszych odmian karłowatości. Niestety, nigdy nie będzie wyższa, osiągnie może wzrost 4 latka – 90 kilka centymetrów. Nie kwalifikowała się też wcześniej do żadnej metody wydłużania. Dodatkowo ma całe mnóstwo problemów – bóle stawów, kości, pleców, problemy z odpornością, problemy z poruszaniem. Widzimy, że miała prawdziwe szczęście, trafiając na takich kolegów i koleżanki jak Wasze dzieci. Naprawdę. Pomagają one Viki nosić plecak, pomagają jej na wycieczkach, w toalecie i w windzie. Śpimy o wiele spokojniej, wiedząc, że nasza córka jest w szkole akceptowana. I tutaj dziękujemy Wam za to, jak wychowaliście swoje dzieci – na tolerancyjnych i dobrych ludzi. Około rok temu część z Was wspierała nas, gdy zbieraliśmy pieniądze na operację kolana, które było w złym stanie. Bardzo Wam dziękujemy za tamto zaangażowanie. Wlało to w nasze serca dużo optymizmu. Uzbieraliśmy niemal 80% kwoty, czyli ponad 17 tysięcy złotych. Poprzednią zbiórkę przerwaliśmy, ponieważ pojawiła się iskierka nadziei. Usłyszeliśmy, że jest jedyny lekarz na całym świecie – dr Dror Paley z Ameryki, który mógłby „wydłużyć” Viki. On też jako jedyny i pierwszy przeprowadził operację wydłużania na dziecku z chorobą Viki.

Zasięgnęliśmy telefonicznej porady i usłyszeliśmy: “proszę nie operować kolana, może to zaprzepaścić szansę na wydłużanie”. Dr Paley przyjmuje w Polsce, w Warszawie. Przyjeżdża kilka razy do roku ze swojej placówki w Ameryce. Byliśmy u doktora 2 razy. I choć za pierwszym razem usłyszeliśmy pozytywne informacje, drugie nas zmroziły. Mimo, że Viktoria kwalifikowałaby się do operacji wydłużania, to niestety, sprawa jest bardziej skomplikowana.

W kości Viki weszła martwica, stawy są zniszczone i wypadają z panewek. Dogłębniejsze badania wykazały, że zdrowie naszej córki jest zagrożone i to bardzo poważnie. Bez operacji może trafić na wózek już na całe życie.

I w tym momencie czas stanął w miejscu. Obecnie musieliśmy porzucić marzenia o tym, że Viki będzie wyższa. Musimy skupić się na zdrowiu naszej córki, zdrowiu, które wisi na włosku.

Sprawy nie ułatwia fakt, że obie operacje kosztują blisko milion złotych. Pierwsza, która jest konieczna jak najszybciej – planowana jest na marzec 2023 – na wtedy musimy zebrać ze wszystkich sił pół miliona. Kolejna zaplanowana jest na sierpień 2023 r. Zaczęliśmy zbiórkę pieniędzy. Na razie mamy uzbieranie nieco ponad 70 tysięcy. W zanadrzu mamy te 17 tysięcy, które zostały ze zbiórki na operację kolana. Niedawno TVP3 Opole nakręciło materiał o naszej córce. Możecie go Państwo obejrzeć tu: https://opole.tvp.pl/…/pomoc-dla-viktorii-dziewczynka… Prosimy Was ponownie o wsparcie. Każdego dnia okazujecie serce naszej córce i naprawdę liczymy, że okażecie je ponownie.

• Możecie nas wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę przez SiePomaga.pl https://www.siepomaga.pl/calineczka-viktoria

• Robiąc bezpośredni przelew na konto Fundacji Słoneczko na numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: VIKTORIA GAŁECKA – 801/G

• Przekazać nam 1.5% swojego podatku: Numer KRS 0000396361, Cel szczegółowy: 0238436 Viktoria

• Przekazując gadżety na licytacje -> https://www.facebook.com/groups/ekipacalineczki (można zostawić je w szkole na Barlickiego u pani Dorotki)

• Licytując rzeczy na naszych licytacjach -> https://www.facebook.com/groups/ekipacalineczki

Z góry dziękujemy za okazaną nam pomoc,

Angelika i Olaf Gałeccy, rodzice Viktorii.