Podsumowanie tygodnia w Pszczółkach

Podsumowanie tygodnia w Pszczółkach

W minionym tygodniu dużo rozmawialiśmy z naszymi Pszczółkami o naszych babciach, dziadkach i starości. Zajmowaliśmy się też literką S, a także intensywnie kodowaliśmy. Oczywiście nie na komputerach, ale analogowo, za pomocą specjalnych plansz.

W ramach rozmów o babciach i dziadkach dzieciaki zastanawiały się, jak wyglądali, kiedy byli mali. W jakie zabawy się bawili i czego można się dzisiaj od nich nauczyć.

Dzieci poznały literę S, odnajdywały wyrazy z głoską s, zaznaczały litery s, pisały literę s po śladzie oraz samodzielnie. Porównywały wyrazy, wyszukiwały i zaznaczały litery, którymi się różnią. Łączyły sylaby w wyrazy, dokonywały analizy i syntezy, dzieliły słowa na sylaby oraz głoski.

Miniony tydzień obfitował również w zabawy na planszy do kodowania, podczas których dzieci rozwijały umiejętności współpracy. Miały również okazję zamienić się w kompozytorów, układając własne melodie za pomocą kodowania na specjalnym pianinku KolorPiano. Warto wspomnieć, że kodowanie rozwija logiczne myślenie oraz uczy przewidywania skutków podjętych przez siebie decyzji.