Podsumowanie Rajdu Niepodległości

Podsumowanie Rajdu Niepodległości

Rajd Niepodległości to niezwykła gra terenowa o tematyce patriotycznej, która w listopadzie tego roku szkolnego rozgrywała się na terenie naszego Opola. Międzyklasowe zespoły starały się jak najszybciej rozwiązać zadania, które czekały na nich w miejscach oznaczonych na mapie. Przyszedł czas na podsumowania.

Gry terenowe to aktywności, w których dzieciaki uczą się kompetencji społecznych. Celowo losujemy zespoły w taki sposób, by uczniowie pochodzili z różnych klas. W takich nowo uformowanych grupach, każdy uczestnik ma swoją rolę do odegrania. Każdy chce być ważną częścią tego zespołu i sprawdza strategie, które mu to umożliwią. W ten sposób poznaje siebie. W ramach grup wyłaniają się liderzy, specjaliści od orientacji w terenie, strażnicy czasu, eksperci od łamigłówek i wyszukiwania informacji. Grupom towarzyszom dorośli opiekunowie, ale nie mogą podpowiadać rozwiązań, ani ingerować w procesy grupowe. Ich zadaniem jest jedynie reagowanie w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

  1. miejsce tego dnia zajęła grupa Ku wolności w składzie: Marta Z., Wiktoria J., Wiktoria W., Anastazja, Marta J., Oskar, Franek, Jagoda. Opiekunem grupy była Pani Marzanna Kuźma.
  2. miejsce przypadło drużynie Grunwaldczyków w składzie: Jędrzej, Magda, Maja, Zosia, Szymon, Dominika i Kuba. Opiekunem grupy była Pani Dorota Czauderna-Pracka.
  3. miejsce stało się udziałem Brygady Piłsudskiego w składzie: Dawid, Staś, Emilka, Paulina, Alicja, Marta i Maks. Opiekunem grupy była Pani Małgorzata Dobrowolska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Relacja z Rajdu Niepodległości 2018 »