Podróż do Francji

Podróż do Francji

W naszym przedszkolu Biedronki i Pszczółki rozpoczęły projekt edukacyjny „Eko-Takusie w podróży po Europie”. W pierwszą podróż wybraliśmy się do Francji. Poznaliśmy francuskie budowle, kilka słówek, specjały kuchni i zbudowaliśmy recyklingową Wieżę Eiffla.

Zajęcia rozpoczęliśmy od burzy mózgów. Pytaliśmy dzieci, co kojarzy im się z Francją. Następnie nie mogło zabraknąć krótkiej lekcji języka francuskiego. Bonjour, Merci, Salut czy Bonne Nuit – te zwroty już nie zaskoczą naszych przedszkolaków. Podczas tej dalekiej podróży przedszkolaki zdobyły cenne informacje o tradycjach, kulturze i życiu ludzi we Francji.

Przedstawiliśmy najważniejsze francuskie zabytki i atrakcje oraz związane z nimi ciekawostki. Dzieci poznały Łuk Triumfalny, Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla oraz Luwr. Choć oczywiście najwięcej radości i emocji wywołały zdjęcia ze słynnego parku rozrywki – Disneylandu. Dzieci dowiedziały się, w którym miejscu leży Francja na mapie Europy, z jakimi krajami sąsiaduje, jakie miasto jest stolicą Francji i jakie barwy posiada trójkolorowa flaga. Nasze przedszkolaki zapoznały się również z kuchnią francuską i jej specjałami, takimi jak: bagietki, croissanty, tarty, sery, naleśniki, ślimaki, żabie udka.

Jednak najwięcej frajdy sprawiło naszym przedszkolakom wspólne stworzenie makiety najbardziej rozpoznawalnej budowli świata – wieży Eiffla! Dzieci stworzyły ją z butelek, rolek od papieru, nakrętek i kartonów. Było kolorowo, zabawnie i zaskakująco. Chcieliśmy, by dzieci chociaż troszkę poczuły klimat Paryża. W ten sposób chcemy zachęcać dzieciaki do rozwijania zainteresowania światem i podróżami.