Padlet i multimedialny plakat

Padlet i multimedialny plakat

padlet

Uczniowie 2 klasy gimnazjum wykonali projekt historyczny dotyczący cywilizacji prekolumbijskich. Ich zadaniem było zebranie informacji o życiu i dorobku Olmeków, Majów, Azteków i Inków i ich przedstawienie w formie multimedialnych plakatów.

W tym celu wzięliśmy na tapetę aplikację mobilną Padlet, dzięki której można w łatwy i przejrzysty sposób przedstawić zebraną wiedzę w postaci tekstu, zdjęć, map i filmów. Aplikacja umożliwia nadanie wiedzy odpowiedniego kontekstu i jej zaprojektowanie. Konieczność zorganizowania różnych informacji w całość wymaga od twórcy głębokiego ich przetworzenia, co, jak wiemy, ułatwia ich zapamiętywanie.

Kody QR przekierowujące do prac naszych uczniów zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu w formie tradycyjnego plakatu. Uczniowie klas V podczas lekcji historii w kilkuosobowych grupach zapoznają się z treścią padletów i na ich podstawie zaprezentują wiedzę o cywilizacjach prekolumbijskich sobie nawzajem (każda grupa pozna jedną cywilizację i przekaże informacje innym grupom).

Aby zobaczyć stworzone przez gimnazjalistów plakaty wystarczy zeskanować smartfonem lub tabletem wygenerowane kody QR.

  padlet.com_bablo1235 padlet.com_gosia_be7
inkowie majowie padlet www 20160311_111907