Nasze roboty znowu najlepsze

Nasze roboty znowu najlepsze

Zawody Opolskiej Ligi Robotów w Prudniku Robo Master Challenge 2016 przyniosły duże przetasowania w klasyfikacji generalnej
i kolejne sukcesy naszych młodych konstruktorów.

LEGO Sumo

To był zdecydowanie najbardziej udany turniej dla drużyny Virtual Pro, którą tworzą bracia Antek i Franek Świerta. O dobrym przygotowaniu ich robotów świadczył już start w pierwszej konkurencji LEGO Sumo, w której przegrali dopiero w finale ze Strażnikami Galaktyki. W tej konkurencji równie dobrze poszło innym naszym zawodnikom. Startujący indywidualnie Jasiu Żywica (EV3HD) pononał w starciu o 3. miejsce innego naszego ucznia Filipa Ludynię (Spider).

LEGO LineFollower

Na trasie wyznaczonej przez czarną linię najszybszą tego dnia okazała się konstrukcja Jasia Żywicy (EV3HD). Wyprzedziła ona robota Antka i Franka (Virtual PRO), którzy ponownie uplasowali się na 2. miejscu. Po 2 konkurencjach te drużyny z dorobkiem 160 punktów znajdowały się na ex aequo na 1. miejscu w zawodach, co zwiastowało nie lada emocje w finałowej konkurencji. 4. miejsce w Line Followerze zajęła drużyna MEMO COOKIE TEAM w składzie: Zosia Bilik i Maciek Ślusarczyk.

LEGO Constructor

Bracia Świerta (Virtual Pro) w ostatniej konkurencji rozwiali wszelkie wątpliwości, kto tego dnia budował i programował najlepsze roboty. W najtrudniejszym zadaniu pokonali całą konkurencję i z olbrzymią przewagą zwyciężyli w całych zawodach. Co więcej, dzięki olbrzymiej zdobyczy punktowej wskoczyli na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej o 5 punktów wyprzedzając drużynę Erobot. W tej ukończonej przez tylko 5 drużyn konkurencji świetnie spisał się również Filip Ludynia, który zajął 3. miejsce. Trudność tej dyscypliny polegała na tym, że zawodnicy poznawali zadanie dopiero w dniu zawodów i mieli 1 godzinę na skonstruowanie i przetestowanie robota, który pokona specjalnie skonstruowany tor przeszkód. Pomimo nieudanego startu w ostatniej konkurencji, drugie miejsce w całych zawodach utrzymał Jasiu Żywica (EV3HD).

Wyniki Robo Master Challenge 2016

  1. Virtual Pro (Antek i Franek Świerta) – 260 pkt.
  2. EV3HD (Jan Żywica) – 160 pkt.
  3. F1 – 140 pkt.

Klasyfikacja generalna OLR

  1. Virtual Pro (SP TAK) – 585 pkt.
  2. Erobot – 575 pkt.
  3. Strażnicy Galaktyki – 575 pkt.
  4. EV3HD (SP TAK) – 565 pkt.
  5. MEMO COOKIE TEAM (SP TAK) – 550 pkt.
  6. Spider (SP TAK) – 535 pkt.
  7. F1 – 520 pkt.

Niewielkie różnice punktowe w czołówce powodują, że 2 ostatnie zawody tegorocznej Opolskiej Ligi Robotów zapowiadają się niesamowicie emocjonująco. Każda z drużyn może jeszcze zdobyć maksymalnie 600 punktów, więc zwyciężyć w klasyfikacji może jeszcze każdy z pierwszej siódemki. Już 25 maja zapraszamy wszystkie drużyny na turniej RoboTAK, którego będziemy gospodarzem.

Zobacz również 

Fotorelacja