Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu

Za nami największy konkurs kreatywności, Odyseja Umysłu!😊 To wielkie wydarzenie było dla naszych przedszkolaków prawdziwym wyzwaniem, a zarazem przygotowaniem do dalszych występów w kolejnych kategoriach wiekowych Odysei. Problem, który musiały rozwiązać Takusie, brzmiał: „Robale w modowym szale”. Dzieci wcieliły się w role: początkującego projektanta, krytyka modowego, narratora oraz robali. Każda z postaci miała na sobie niepowtarzalną, oryginalną kreację.

Jakie żuki noszą spodnie, żeby było im wygodnie? Jakie fatałaszki preferują ważki, a na jakie ciuchy zawsze lecą muchy? Właśnie tego rodzaju zagadnienia rozstrzygali najmłodsi uczestnicy Odysei Umysłu inscenizując pomysłowy pokaz mody dla insektów! W stworzonym przez drużynę zabawnym przedstawieniu, narrator omówił trzy prezentowane na wybiegu intrygujące owadzie kreacje, początkujący projektant wyjaśnił, co stanowiło dla niego inspirację, a krytyk wydał na ich temat „fachową” opinię. W spektaklu pojawiła się także reklama oraz ułożona i wykonana przez uczestników piosenka.

Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie! Starania naszych przedszkolaków, jak również przygotowane dekoracje oraz rekwizyty zostały docenione. Przedstawienie zostało wysoko ocenione przez sędziów. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas w sobotnie przedpołudnie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych artystów!😊