Obóz naukowy na Bałkanach

Obóz naukowy na Bałkanach

66 uczestników wyprawy, 3221 przejechanych kilometrów, dwa rejsy, przeprawa promowa, kilka pięknych miast i wiele wartościowych historycznie i urokliwych miejsc w Chorwacji, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie – to wszystko podczas naszego obozu naukowego na Bałkany.

Na niektórych największe wrażenie zrobił wpisany na listę UNESCO Dubrownik, na innych średniowieczny Kotor, Stary Bar, orientalny Ulcinj lub podzielony kamiennym mostem Mostar. Jedni wspominać będą kąpiel w czystych morzach przy największej w Czarnogórze plaży, niezwykłe widoki i drogi pełne serpentyn, inni pyszne lody w Dubrowniku, niezwykłe opowieści naszej cudnej przewodniczki Inki, codzienne quizy z nagrodami, dyskotekę na plaży czy oczekiwanie na przejściach granicznych i przygodę z koparką.

Na pewno wróciliśmy pełni wrażeń i wielu przeżyć, nowych doświadczeń, oczarowani przyrodą oraz gościnnością, serdecznością i spokojem mieszkańców południowych Bałkanów, zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Tylko smutno nam, że to ostatnia wspólna wyprawa w gronie opuszczających nas wkrótce gimnazjalistów i ósmoklasistów. Na pamiątkę zostaną nam wspomnienia i zdjęcia.