Nowy projekt Mistrzów Kodowania

Nowy projekt Mistrzów Kodowania

Gimnazjum TAK znalazło się w wyjątkowym gronie 34 szkół z całej Polski, które zostały zaproszone do udziału w nowej, pilotażowej odsłonie programu Mistrzowie Kodowania. Od marca 2015 r. ruszamy z nowym językiem programowania – App Inventor, który służy do pisana aplikacji na Androida, czyli na jedną z najpopularniejszych platform systemowych dla urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów).

App Inventor to otwarta aplikacja webowa orginalnie stworzona przez Google, a następnie rozwinięta i udoskonalona przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT), czyli uczelni, na której stworzono znanego nam Scratcha.

Aplikacja pozwala osobom zupełnie nieznającym się na programowaniu poznać jego tajniki. Podobnie jak w Scratchu, tak i tutaj, zamiast obszernego zestawu komend do nauczenia, znajdziemy graficzny interfejs, który pozwala użytkownikom budować skrypty za pomocą klocków, odpowiadających tym komendom. Dzięki swojej przyjaznej i niesamowicie angażującej formule, język doskonale nadaje się do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Zresztą właśnie w tym celu został wymyślony. A dlaczego warto uczyć dzieci programowania, dowiecie się klikając przycisk obok.

W marcu pierwsi nasi nauczyciele przejdą szkolenia, a zajęcia z App Inventora już niedługo w ofercie zajęć dodatkowych.