Noc w przedszkolu

Noc w przedszkolu

Niedawno w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Nocą z okien naszego budynku przebijały malutkie światełka. Jak to możliwe? Czyżby jakieś czary? Nie! To nasze dzieciaki z piątku na sobotę miały okazję spędzić noc w przedszkolu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Ale gdy tylko zrobiły się ciemno, wyruszyliśmy na nocną wyprawę. Najpierw zawędrowaliśmy nad Staw Zamkowy nieopodal przedszkola. Akurat rozpoczął się pokaz kolorowej, tańczącej w rytm festiwalowych przebojów fontanny. Dzieciaki nie pozostawały dłużne fontannie i zaprezentowały własne taneczne interpretacje piosenek.

Jednak najwięcej emocji wywołało u dzieci nocne zwiedzanie szkoły. W absolutnej ciemności z latarkami odkrywaliśmy liczne zakamarki budynku. W wybranych salach lekcyjnych zostawiliśmy nawet kilka niespodzianek dla przychodzących w poniedziałek rano uczniów. Następnego dnia o poranku „starszaki” wyruszyły po pieczywo do piekarni, a później wspólnie zjedliśmy śniadanie. Dziękujemy wszystkim za radośnie spędzony czas i gratulujemy odwagi. Wiemy bowiem, że dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza w życiu noc spędzona poza domem.