Noc Kultury w TAK-u

Noc Kultury w TAK-u

Noc Kultury w TAK-u

Uzbrojeni w smartfony i tablety uczestnicy Nocy Kultury w TAK-u wzięli udział w konkurencjach związanych z kulturą i tradycją Opolszczyzny.

Śląska kuchnia

Podążając za zakodowanymi pod postacią kodów QR wskazówkami, uczestnicy rozwiązywali przygotowane przez nas zadania. Mogli na przykład spróbować tradycyjnego śląskiego żurku, ale musieli odgadnąć wszystkie jego składniki. Wzięli udział w eksperymentach chemicznych z wykorzystaniem soku z modrej kapusty. Mogli przygotować ciasto, ulepić i usmażyć faworki.

Zabawa w architekta

Niesamowitych emocji dostarczały zadania kreatywne. W jednym z nich uczestnicy musieli zbudować opolski Mostek Groszowy, zwany również Zielonym Mostkiem lub Mostkiem Zakochanych z racji licznych kłódek przytwierdzonych do jego barierek na pamiątkę zawartego związku. Zadaniem uczestników tego zadanie było zbudowanie konstrukcji, która utrzyma jak najwięcej takich kłódek. Każda drużyna otrzymał identyczny zestaw elementów, z którego mogli wykonać swoją konstrukcję. Wszystko odbywało się na czas. Najlepszy mostek utrzymał 9 prawdziwych kłódek.

Śląska moda

Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu kreacji odwzorowującej w najciekawszy sposób tradycyjny strój opolski. Do dyspozyci naszych gości były skrawki materiału, bibuły, sznurki i liczne ozdoby. Powstało wiele niesamowitych kreacji.

Gry słowne

Inne zadanie polegało na przyporządkowaniu twarzy znanych Opolan z ich nazwiskami oraz przyporządkowaniu tytułów znanych filmów z ich śląskimi tłumaczeniami. Nie wszyscy wiedzieli, że Dupno Afa to King Kong, a Quo Vadis to Kaj leziesz?. 

Quiz wiedzy o Opolszczyźnie

Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w interaktywnym quizie wiedzy o Opolszczyźnie przeprowadzonym za pomocą aplikacji mobilnej Kahoot. Dzięki dostępowi do internetu, każdy za pomocą specjalnego mógł dołączyć do naszej gry. Na tablicy interaktywnej pojawiały się pytania, a uczestnicy quizu musieli na nie odpowiadać za pomocą swoich tabletów i smartfonów. Aplikacja podawała wyniki poszczególnych graczy w czasie rzeczywistym. Emocji nie brakowało.

Warsztaty App Inventor

W trakcie Nocy Kultury w TAK-u odbył się również warsztat tworzenia aplikacji mobilnych dla kompletnych żółtodziobów. Za pomocą przystępnego języka programowania App Inventor uczestnicy tworzyli swoje pierwsze mobilne aplikacje na Androidzie.

Warsztaty plastyczne

Natomiast dla rodzin z małymi dziećmi w Przedszkolu TAK przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których dzieci przeobrażały otaczający je świat na TAK.

Więcej o Nocy Kultury znajdziesz na stronie wydarzenia.