Niewidzialna przestrzeń!

Niewidzialna przestrzeń!

Uczniowie naszych klas trzecich mieli okazję odwiedzić wyjątkowe miejsce, jakim jest Niewidzialna Przestrzeń. Jest to miejsce stworzone po to, by można było doświadczyć, jak to jest żyć bez wzroku. Zwiedziliśmy tajemnicze pomieszczenia, używając jedynie dotyku, słuchu, smaku oraz węchu.

Po wyjściu z pomieszczenia zapoznano nas z przedmiotami codziennego użytku oraz takimi, które mają ułatwiać życie osobom niewidomym oraz słabowidzącym. Dowiedzieliśmy się, z jak różnymi rodzajami niedowidzenia zmaga się na co dzień prawie 2 mln ludzi w Polsce. Powiedziano nam również, że zabawki, które dla nas są ogólnodostępne, w wersji dla niewidomych są o wiele droższe, np. koszt popularnego „Chińczyka” to 600 zł.

Poza walorem rozrywkowym, odwiedzenie tego miejsca jest niezwykle cenną lekcją, która długo pozostanie w naszej pamięci. To mocne doświadczenie było trudne z kilku względów. Uświadomienie sobie, że ktoś tak „ma na zawsze” było jednym z nich. Miejsce to zostało stworzone przez osoby niewidome i niedowidzące i to właśnie one oprowadzały nas po tajemniczych zakamarkach Niewidzialnej Przestrzeni. Świadomość, że ktoś przekłuł swoją słabość w siłę i otworzył dzięki temu firmę, budzi w nas wielki podziw. Dziękujemy za ten magiczny czas!