Nauka pływania

Nauka pływania

Prowadzący: instruktorzy Szkoły Pływania „Barabasz”

Cena: ok. 250 zł/semestr

Plan zajęć dodatkowych »

W pływalni Akwarium odbywają się cotygodniowe zajęcia dla naszych przedszkolaków. Jest to wspaniały sposób na relaks, zahartowanie dzieci, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wzmocnienie układu mięśniowego.

Zajęcia obywają się pod okiem instruktorów ze Szkoły Pływania Barabasz, którzy dbają o bezpieczeństwo, przekazują obowiązujące zasady, pomagają oraz motywują dzieci. Zajęcia polegają na ciekawych ćwiczeniach i zabawach oswajających z wodą, urozmaiconych elementami pomocniczymi do nauki pływania, takim jak deski i makarony. Dzieci na basenie pracują nad koordynacją ruchów rąk i nóg, zdobywają nowe umiejętności niezbędne do ćwiczenia technik pływackich. Treningi w wodzie wpływają pozytywnie na rozwój dziecka na wszystkich poziomach: fizycznym, intelektualnym, społecznym i psychicznym oraz dostarczają wiele pozytywnej energii.

Szkoła Pływania Barabasz to najstarsza i najbardziej doświadczona szkoła pływania na Opolszczyźnie. Powstała już w 1994 roku. Pod okiem jej doświadczonych instruktorów uczą się pływać nasze dzieci. Trenerzy Szkoły Barabasz uczą pływania od podstaw. Wielu ich wychowanków pływa już nie tylko rekreacyjnie, ale kontynuuje pływanie w sekcji pływackiej, czy bierze udział w otwartych imprezach sportowych, triathlonach, maratonach pływackich.

Instruktorzy szkoły cały czas doskonalą swoje umiejętności pedagogiczne, biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Uczą pływać nowoczesnymi metodami, opracowanymi przez światowej sławy specjalistów, trenerów olimpijczyków i mistrzów świata. Posiadają również uprawnienia do nauki pływania skierowanej do dzieci i dorosłych z różnymi dysfunkcjami.