Nasz ulubiony gość z Hiszpanii

Nasz ulubiony gość z Hiszpanii

Co jakiś czas odwiedza nas zaprzyjaźniony 🇪🇸 Hiszpan – Daniel Valero Morales. Tym razem miał możliwość poprowadzenia zajęć z dziećmi w różnym wieku. Spotkania z Danielem kojarzą się naszym dzieciakom z dużą ilością 🎲 gier i zabaw językowych oraz niepowtarzalnym smakiem hiszpańskich 🍬 cukierków Sugus.

Z najmłodszymi uczniami Daniel miał okazję pośpiewać, powtórzyć liczebniki, kolory, dni tygodnia, miesiące, czy też pory roku. Ponadto inicjował z nimi krótkie dialogi. Jednak dzieci pewnie zapamiętają to spotkanie głównie ze względu na przeróżne gry językowe, które wywoływały u nich najsilniejsze emocje.

Z kolei starsi uczniowie dowiedzieli się od Daniela, jakich fiestas nacionales możemy doświadczyć będąc w Hiszpanii. Daniel opowiedział nam o różnych tradycjach i imprezach narodowych. Największą atrakcją dla uczniów była oczywiście słynna la tomatina – bitwa na pomidory, która odbywa się w małym miasteczku na wschodzie Hiszpanii.

Na sam koniec odbył się konkurs. Uczniowie pracując w grupach musieli rozwiązać zadania, dotyczące wcześniejszej prezentacji Daniela. Każda grupa w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymała od Daniela pyszne hiszpańskie cukierkami SUGUS.