Nasz historyk Superbelfrem

Nasz historyk Superbelfrem

Nasz nauczyciel historii Bartek Janicki został ostatnio członkiem prestiżowej grupy Superbelfrzy RP, składającej się z czynnych zawodowo nauczycieli, trenerów i edukatorów stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania.

Superbelfrzy to zorganizowana na Facebooku grupa nauczycieli wszystkich przedmiotów, we wszystkich typach szkół, na wszystkich poziomach kształcenia, używających na swoich lekcjach komputerów, tabletów czy smartfonów do nauczania ciekawszego, nowocześniejszego, angażującego uczniów również poza szkołą, wykorzystującego wszystkie ich zmysły i umiejętności dotąd niewykorzystane. Grupa funkcjonuje od ponad dwóch lat. Jest grupą zamkniętą i ograniczoną liczebnie (trzeba mieć osobę wprowadzającą), o płynnym składzie osobowym.

Grupa wspólnymi siłami swoich członków prowadzi również bloga, na którym można znaleźć mnóstwo informacji z pierwszej ręki dotyczących zastosowań nowych technologii na lekcjach. Ostatnio pojawił się tam wpis Bartka, dotyczący jego doświadczeń z metodą odwróconej klasy. Zapraszamy do lektury: https://ow.ly/Jx4Cm. I koniecznie zobaczcie z filmik, z którego dowiecie się, co nasi uczniowie myślą o tej metodzie.

Źródło: https://www.superbelfrzy.edu.pl