Multiplier Event

Multiplier Event

W realizowanym projekcie DysTEFL2, Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia zorganizowało warsztaty dla nauczycieli języka angielskiego w ramach której zaplanowano prezentację projektu, jak również warsztaty dla nauczycieli w oparciu o uaktualnione materiały DysTEFL2.

Multiplier Event zorganizowano 16.11.2015 we współpracy z Uniwersytetem Opolskim. W warsztatach wzięło udział 50 nauczycieli z różnych miast Polski, ale także z krajów całego świata m.in. Ukrainy, Hiszpanii, Grecji, Indii, Włoch a nawet Kolumbii.

Konferencja rozpoczęła się prezentacją projektu DysTEFL2 jak i krótkim wykładem: ‘Specific learning differences and Second Language Acquisition’ przygotowanym przez Elżbietę Szymańską-Czaplak i Barbarę Jaroszewicz. Następnie uczestnicy wzięli udział w jednym z trzech równolegle odbywających się warsztatów:

  • Dyslexia and foreign language learning: Teaching language skills,
  • Teaching vocabulary and grammar
  • Developing phonological and orthographic awareness’.

Warszaty prowadziły zaproszone wykładowczynie Uniwersytetu Opolskiego ( Ewa Piechurska-Kuciel, Małgorzata Adams-Tukiendorf i Magdalena Szyszka). Na zakończenie, wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztacie: przygotowanym przez zaproszoną ekspert, dr Dinę Tsagari z Uniwersytetu na Cyprze: ‘Accommodations in assessing students with dyslexia’.

Uczestnicy konferencji opuścili Opole pełni wrażeń, nowych pomysłów i wzbogaceni o poznane techniki pracy z uczniem z dysleksją na lekcjach języka angielskiego.