Mistrzostwa Opola w pływaniu 2016

Mistrzostwa Opola w pływaniu 2016

To był prawdziwy maraton pływacki. Najlepsi pływacy z opolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych przez kilka godzin rywalizowali o tytuł mistrzów Opola. Nie zabrakło sukcesów naszych uczniów.

Sztafety na medal

Najwięcej emocji dostarczają na tego typu zawodach biegi sztafetowe. W tej konkurencji, żeby liczyć na podium, wszyscy członkowie drużyny muszą prezentować wysoki poziom. Jak się okazało, dziewczyny ze Szkoły Podstawowej TAK stanęły na wysokości zadania i zajęły 2. miejsce w sztafecie 8×25 m stylem dowolnym. Dziewczyny popłynęły w składzie: Bianka Bronowicka, Julia Durdyń, Katarzyna Janicka, Małgorzata Mazur, Aleksandra Szmyt, Maja Szwiec i Marta Szyłak.

Równie dobrze popłynęła nasza męska sztafeta 8x25m stylem dowolnym. Zajęła 3. miejsce spośród 9 biorących udział w zawodach. W skład sztafety weszli: Mikołaj Adamek, Mateusz Grela, Wiktor Lustig, Igor Tokarz, Alex Włodarczyk, Radosław Wójcicki, Maciej Wróbel i Michał Wróbel.

Sukces naszych sztafet cieszy tym bardziej, że uczniowie, którzy je tworzyli – poza kilkoma wyjątkami – trenują pływanie głównie w ramach naszych cotygodniowych zajęć dodatkowych na basenie.

Sukcesy indywidualne

Taką zawodniczką jest też Marta Szyłak z kl. 6 SP TAK, która w pięknym stylu pokonała zawodniczki regularnie trenujące w pływackich klubach sportowych, zajmując 3. miejsce w konkurencji indywidualnej 50 m stylem dowolnym.  W tej konkurencji wzięło udział około 60 zawodniczek z 10 szkół podstawowych Opola.

Na uwagę zasługuje jeszcze wyczyn Mateusza Greli, dla którego były to pierwsze mistrzostwa w tej grupie wiekowej. To oznacza, że startował w jednej kategorii nawet z 3 lata starszymi zawodnikami. Znalazł się w pierwszej dziesiątce zawodników na 50 m stylem grzbietowym. Zajął też 13. miejsce na 50 m stylem dowolnym. W obu konkurencjach w swoim roczniku nie miał sobie równych.

Michał Lewandowski z Gimnazjum TAK wystartował w dwóch konkurencjach : 50 m stylem motylkowym oraz 50 m stylem dowolnym. W obydwu biegach uplasował się tuż za podium.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.