Mikołajkowy czas :)

Mikołajkowy czas :)

Prezenty, prezenty… miło je dostawać, ale jeszcze milej je dawać. W okresie przedświątecznym każdy chciałby być Świętym Mikołajem. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią.

A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj?

Jan Paweł II nazwał go patronem “daru człowieka dla człowieka”.

Przeczytajcie jak to wszystko się zaczęło:

„Około roku 270 w Licji, w miejscowości Patras, żyło zamożne chrześcijańskie małżeństwo, które bardzo cierpiało z powodu braku potomka. Oboje małżonkowie prosili w modlitwach Boga o tę łaskę i zostali wysłuchani. Urodził im się syn Mikołaj. Rodzice osierocili Mikołaja, gdy był jeszcze młodzieńcem. Zmarli podczas zarazy, zostawiając synowi pokaźny majątek. Mikołaj mógł więc do końca swoich dni wieść dostatnie, beztroskie życie. Wrażliwy na ludzką biedę, chciał dzielić się bogactwem z osobami cierpiącymi niedostatek. Za swoją hojność nie oczekiwał podziękowań, nie pragnął rozgłosu. Przeciwnie, starał się, aby jego miłosierne uczynki pozostawały otoczone tajemnicą. Często po kryjomu podrzucał biednym rodzinom podarki i cieszył się, patrząc na radość obdarowywanych ludzi.”

Za przykładem Św. Mikołaja uczniowie szkoły TAK obdarowują potrzebujących i siebie nawzajem prezentami. Poznają również genezę tej wspaniałej bożonarodzeniowej tradycji.