Michał Staroszczyk – psycholog, wykładowca i pisarz

Michał Staroszczyk – psycholog, wykładowca i pisarz

Kilka lat temu ucieszyła nas informacja o tym, że jeden z naszych absolwentów napisał książkę. Okazał się nim Michał Staroszczyk, a jego debiutancka nowela „Krótka historia o istocie umierania” ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

Nasz bohater nadal nie zrezygnował ze swoich pasji i udaje mu się skutecznie łączyć pracę zarobkową z zainteresowaniami. Mówi, że jego doba rozciągnęła się przez to do 28 godzin i sam nie wie, jak to wszystko godzi. Michał podjął interdyscyplinarne studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie pracuje również jako wykładowca akademicki. W ramach studiów poszukuje odpowiedzi na interesujące go pytania, dotyczące natury ludzkiej. Równolegle został funkcjonariuszem Służby Więziennej na stanowisku psychologa. Nasz absolwent nie zrezygnował również z pisania. Zapowiada kolejne książki. Mówi, że tym razem to będzie coś zdecydowanie dłuższego.

Michał ma to szczęście, że znalazł się w otoczeniu mądrych i spełnionych ludzi. To uważa za swój olbrzymi sukces. Zapytany o to, jak rozumie słowo odwaga, odpowiedział, że jest uwzględnianiem drugiego człowieka w swoich decyzjach.

Dziękujemy Michałowi za podzielenie się z nami odrobiną swojej prywatności. Czekamy cierpliwie na kolejne książki. Życzymy wielu sukcesów na drodze odkrywania siebie i natury człowieczeństwa.