Maszyny do szycia dla Zambii

Maszyny do szycia dla Zambii

 
fot. Geraint Rowland – CC-BY 2.0

Bardzo Was prosimy i namawiamy, dołączcie do naszej akcji „MASZYNA DO SZYCIA DLA LUBASI”. Wesprzyjcie nas nawet najmniejszą kwotą, nie potrzebujemy wiele. Tym razem nie chodzi o bezpośrednią pomoc dzieciom. Tym razem chodzi o tak zwaną „wędkę”.

LUBASI HOME to sierociniec dla dzieci, który mieści się w Livingstone w Zambii. Zarządzają nim Siostry Misjonarki Służebnic Ducha Świętego. Większość dzieci to pełne sieroty, straciły rodziców w wyniku pandemii AIDS, która dotyka około 30% dorosłych w Livingstone. AIDS jest ogromnym problemem całej Zambii.

W 2014 roku nasza była uczennica, Magda Mika była w Lubasi wolontariuszką. Lubasi działa w otoczeniu ogromnej biedy. I oto pracownice Lubasi wpadły na pomysł, jak pomóc tym, którzy byliby w stanie się sami utrzymać. Postanowiły zorganizować kursy szycia na maszynie dla kobiet. To konkretna umiejętność, która pomoże im zarabiać.

ALE POTRZEBNE SĄ MASZYNY DO SZYCIA!

Koszt jednej z nich to około 130 dolarów. Jeśli zdecydujecie się dołączyć do naszej akcji, możecie to zrobić na dwa sposoby:

  1. Wpłacając pieniądze na konto Funduszu TAK POMAGAM – koniecznie z dopiskiem „Maszyny do szycia dla Lubasi”:ING Bank Śląski: 21 1050 1504 1000 0023 6198 1414
  2. Wrzucając pieniądze do jednej z puszek wystawionych w obu szkolnych budynkach. Na puszkach też znajdują się napisy z nazwą akcji.

Kupmy razem maszyny do szycia dla Lubasi!

To nic wielkiego, ale może poprawić czyjeś życie!