Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta

marzycielska poczta

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Nasi uczniowie biorą udział w tej akcji.

Dzieci te są odizolowane od rówieśników ze względu na częste pobyty w szpitalu lub specyfikę choroby. Na specjalnym portalu marzycielskapoczta.pl można znaleźć profile chłopców i dziewczynek, poznać ich historie, zainteresowania i marzenia. Nasi piątoklasiści z zapałem przystąpili do pisania tradycyjnych listów. Z radością ozdabiali pięknie wykaligrafowane teksty, wkładali do kopert drobne upominki, a wszystko po to, by sprawić przyjemność Kubie, Natalce, Nikoli i innym dzieciom, które z niecierpliwością czekają na wizytę listonosza.

Każdy uczeń włożył wiele wysiłku, aby jego przesyłka była wyjątkowa. Do młodego miłośnika piłki nożnej i polskiej reprezentacji narodowej wędruje właśnie autobiografia z autografem Kuby Błaszczykowskiego,a do wielbicielki Barbie, laleczka. Dla naszych uczniów te kilka lekcji języka polskiego przyniosło wiele korzyści: na pewno utrwalili zasady pisania listów, wiedzą , jak samodzielnie wysłać list i jak zachować się na poczcie (dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w budynku Poczty Polskiej), ale przede wszystkim przeszli kolejną skuteczną lekcję tolerancji.