Maria Bitka – artystka i performerka

Maria Bitka – artystka i performerka

Za pomocą swojej twórczości chce wywołać u odbiorcy poczucie konsternacji. Posługuje się różnymi mediami i uprawia głównie sztukę performatywną. W 2011 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury na projekt „Czarne skrzynki snów”. Poza tym uczy, śpiewa, działa w stowarzyszeniu. Poznajcie naszą kolejną absolwentkę – Marysię Bitkę.

Maria Bitka jest artystką i nauczycielka, absolwentką Zespołu Szkół TAK oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na wydziale intermediów w pracowni działań medialnych prof. Antoniego Porczaka obroniła w 2013. Natomiast dyplom w pracowni prof. Aleksandry Janik w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego obroniła w 2010. Podczas studiów przebywała na stypendium w Art Institute na Indiana University of Pennsylwania w USA oraz na Academy of Art Architecture and Design w Pradze.

Działa w stowarzyszeniu OPAK. Pracuje jako nauczyciel w Liceum Plastycznym w Opolu. Hobbystycznie śpiewa w zespole śpiewu tradycyjnego Niezłe Ziółka. Jest też współzałożycielką grupy artystycznej Kuratorki. Więcej informacji o działalności naszej absolwentki znajdziecie na stronie: mariabitka.pl