Zróbmy to!

Zróbmy to!

Koordynator: 

BBS Neustadt an der Weinstrasse z Niemiec

Partnerzy: 

Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu

Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej

Zasięg: międzynarodowy

Właśnie zakończyła się trzydniowa wizyta grupy nauczycieli ze szkoły w Neustadt. W tym roku realizujemy wspólnie projekt, w którym uczniowie trzech szkół stworzą robota, służącego jako wsparcie dla seniorów.

W projekcie „Let’s tackle it – mit Wissenschaft und Technik gestalten wir die Welt von morgen” (Zróbmy to – dzięki nauce i technologii kształtujemy świat jutra) uczestniczą 3 szkoły:

Każda ze szkół ma doświadczenia w dziedzinie robotyki, programowania i elektroniki, a wspólna praca pozwoli na wymianę doświadczeń i wzajemne uczenie się.

Odwiedzili nas pani Lisa Schallert oraz panowie Sergiej Buragin i Swen Habenberger. W trakcie wizyty w Opolu nasi goście poznali uczestników projektu z naszej szkoły. Gościli na naszych zajęciach komputerowych. Obserwowali jak nasi uczniowie pracują z robotami Lego Mindstorms i programują Arduino w języku C++.

Nasi uczniowie mogli wcześniej dobrowolnie zgłaszać się do udziału w tym projekcie. W czasie spotkania z wyłonioną grupą projektową szukaliśmy pomysłów, które mogłyby rozwinąć nasz projekt. Naszym gościom bardzo podobały się zaprezentowane przez naszych uczniów roboty. Zaskoczyły ich możliwości pracy z Ozobotami. Wrażenie zrobił na nich samodzielnie stworzony dron, który nasi uczniowie zaprezentowali na szkolnym podwórku.

Nasi goście poznali również uczniów z partnerskiej szkoły Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, odwiedzili też Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, gdzie oglądali laboratorium branżowe i symulator jazdy samochodem ciężarowym.

W planie mamy bliższe poznanie się wszystkich uczniów biorących udział w projekcie. Będziemy się komunikować przez Skype i platformę eTwinning. Na marzec zaplanowaliśmy wyjazd grupy projektowej do szkoły w Neustadt.

Projekt jest finansowany z programu Erasmus+.