Lekcje z lapbookami

Lekcje z lapbookami

lapbook

Lapbookowy zawrót głowy, czyli nowa metoda pracy z uczniami, którą w ślad za nauczycielkami z innych szkół, wprowadziły w naszej szkole nauczycielki uczące w klasach II.

Pewnie jesteście ciekawi, co to jest lapbook? To nic innego jak własnoręcznie wykonana książka, którą tworzą uczniowie przy początkowym wsparciu nauczyciela. Z czasem dzieci wykonują je już zupełnie samodzielnie. Lapbook łączy wiedzę na określony temat. Może być lapbook o Antarktydzie, górach, jeżu czy jak w przypadku naszych uczniów lapbook o wakacjach. Dzieci umieściły w nich informacje, ciekawostki, obrazki, zagadki i inne różności wykonane własnoręcznie na temat miejsc, które odwiedziły podczas wakacji.

Rozwija w uczniach wyobraźnię, inspiruje dzieci oraz rozbudza ciekawość- niezbędną w edukacji. Dzięki tej metodzie dzieci zgłębiają wiedzę na dany temat i uczą się planować pracę. Lapbook tworzy się na zasadzie skojarzeń. Dużo w nim obrazków i trochę tekstu. Lapbook jest swego rodzaju mapą myśli i wspomnień uczniów. Graficzny układ służy lepszemu zapamiętywaniu. Po wykonaniu lapbooków uczniowie prezentowali swoje książeczki innym dzieciom, utrwalając tym samym świeżo zdobytą wiedzę.