Temat tygodnia: Kraina wiecznej zimy

Temat tygodnia: Kraina wiecznej zimy

Ten tydzień wzbudzał wśród dzieci wiele emocji, gdyż dotyczył odległej krainy – obszarów polarnych. Dzieci zdobyły wiedzę na temat zwierząt żyjących na północnym i południowym kole podbiegunowym. Wykonały też piękne prace plastyczne prezentujące pingwiny.

Poza tym przypominaliśmy sobie dni tygodnia, pory roku, sposoby odmierzania czasu. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju zegary, a także ich wnętrza. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, utrwalaliśmy poznane dotąd literki i liczby.

Zachęcamy do zabaw utrwalających liczby i litery. Najprostsza polega na wyszukiwaniu ich w otoczeniu (w gazetach, książkach, na szyldach sklepów). Ważnym ćwiczeniem może być także wspólna gra w wyszukiwanie jak największej liczby słów rozpoczynających się na daną głoskę. Najprostszym sposobem będzie głoskowanie dowolnych wyrazów.

Kolejny tydzień z racji zbliżającego się święta dotyczyć będzie babć i dziadków. Zachęcamy do rozmowy z dziećmi na ten temat, zwłaszcza jeśli nie wszyscy dziadkowie żyją lub z racji odległości nie będą mogli przybyć na obchody tego dnia w naszym przedszkolu.