Konkursowe wieści

Konkursowe wieści
 

Mikołaj Kaim zajął 1. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literacko-Artystycznym „Irena Sendlerowa. Historia – Teraźniejszość – Przyszłość 2015”.

Mikołaj za swój wiersz i pracę plastyczną otrzymał 1. nagrodę w kategorii szkół podstawowych. Mikołaj jest zaproszony również na galę laureatów, która odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich w Warszawie w dniach 8 – 10 czerwca 2016 r. W zjeździe będzie reprezentować naszą szkołę również kilkoro uczniów z opiekunem.

http://goo.gl/HYADlL
 

Dzięki sukcesowi podczas etapu regionalnego, finalistką konkursu „Ojczyzna Polszczyzna” została Weronika Janicka z kl. 6b. Weronika będzie reprezentować nasz region na finale ogólnopolskim 11 i 12 grudnia.

 Podczas części ustnej tego konkursu uczniowie losowali temat, a następnie mieli 30 min. na przygotowanie i prezentowali swoje opowieści ​przed publicznością. Ola Lotko z 5a dostała wyróżnienie za wyraz artystyczny swojej prezentacji, Wiktor Romaniuk za bardzo ciekawą opowieść o przyjaźni kredek i temperówki. http://www.ojczyznapolszczyzna.pl.

Matylda Gaweł i Maja Lewandowska z klasy 5b reprezentowały szkołę w międzyszkolnym konkursie poezji patriotycznej.

Matylda recytowała wiersz “Bagnet na broń” Broniewskiego, a Maja “Mazowsze” Baczyńskiego. Więcej na stronie wydarzenia.