Koncert Noworoczny wraz z Dniem Babci i Dziadka

Koncert Noworoczny wraz z Dniem Babci i Dziadka

Dziś w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu odbył się wspaniały Koncert Noworoczny połączony ze Świętem Babci i Dziadka.

Nasze przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności sceniczne w przedstawieniu, w którym małe i dzielne Żabki wystąpiły jako dobroduszne Anioły, niosące na ratunek ludziom Pyłek Dobra. Z kolei Biedronki zaprezentowały dziki taniec ognia – gniewu, który został ugaszony pokojem niesionym przez delikatny taniec wody. Pszczółki zwalczyły smutek i niemoc dzięki radości życia.

Wszystko to zostało ukazane za pomocą języka scenicznego jakim jest taniec. Spotkanie uświetniła wyjątkowa oprawa muzyczna w wykonaniu wokalistek Anny Kurc, Natalii Żurek oraz Katarzyny Tesarewicz. Celem naszego spotkania było skłonienie do refleksji, czym właściwie jest dobro oraz zasianie ziarenka dobra w każdym z obecnych. Rodzice oraz Dziadkowie stanęli na wysokości zadania i zdefiniowali dobro wieloma pięknymi słowami. Mamy nadzieję, że każdy wychodząc z koncertu zabrał ze sobą małe światełko w sercu❤️.