Klasa 8b czyta „Zemstę” z rodzicami! :)

Klasa 8b czyta „Zemstę” z rodzicami! :)

W ramach Roku Rodziny nasza szkoła skupia się na projektach, które sprzyjają byciu razem. Staramy się znaleźć czas na twórczą aktywność. Jedną z takich inicjatyw było czwartkowe czytanie „Zemsty” autorstwa Aleksandra Fredry.

Popołudniowe spotkanie w sali teatralnej zgromadziło uczniów klasy 8b wraz z rodzicami i nauczycielami. Z pozoru niezobowiązujące czytanie najzabawniejszych scen komedii przerodziło się w pełną śmiechu inscenizację. Występujący dołożyli wszelkich starań, aby rozbawić publikę do łez. Klasa zadbała o scenografię, dzięki czemu udało się oddać klimat fredrowskiego zamku.

Na początku zbudowaliśmy mur, który – tak jak dzielił Cześnika i Rejenta – tak może dzielić i nas. Tekst udowodnił, że nie warto stawiać muru między nami, zatem postanowiliśmy go symbolicznie zburzyć. Nie zabrakło dyskusji o literaturze, o tym, co nas dzieli w codziennym życiu, i o tym, jak możemy próbować otwierać się na drugiego człowieka. Wierzymy, iż nauka płynąca z tego spotkania zostanie z nami na zawsze. 🙂