Happening „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”

Happening „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Przedszkole TAK organizuje happening pod hasłem „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”, promującą ideę edukacji włączającej dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi w placówkach ogólnodostępnych.

Edukacja włączająca

Koncepcja ta wychodzi z założenia, że wszystkie dzieci mają prawo uczyć się w placówkach ogólnodostępnych, rozwijając poczucie pełnej przynależności do zbiorowości przedszkolnej i szkolnej. Idea zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno po stronie rodziców jak i kadry zarządzającej oświatą. Najbardziej przemawia za nią argument, że na obecności dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu o charakterze ogólnodostępnym zyskują wszystkie dzieci. Więcej o koncepcji znajdziecie m. in. na naszej stronie.

Happening dla opolskich przedszkoli

Dnia 4 kwietnia 2016 o godz. 9:30 spotykamy się na parkingu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosneki. Wszystkich przedszkolaków zaprosimy do wspólnych gier i zabaw. Jednocześnie będziemy malować wielki plakat Wieży Piastowskiej. Następnie wyruszymy pod samą Wieżę, gdzie Książę TAKuś zaprosi Księżniczkę TAKunię z długim niebieskim warkoczem, zrobionym przez Placówki włączające się w naszą akcję. Warkocz ten będzie symbolem łączenia odmiennych zachowań, tolerancji i wzajemnego szacunku do siebie.

Jak wziąć w niej udział lub się dołączyć?

Zapraszamy do udziału wszystkie przedszkola z Opolszczyzny. Jeśli chcą Państwo dołączyć się do naszej Akcji prosimy o zgłoszenie swojego udziału do naszej placówki e-mail: przedszkole@tak.opole.pl lub telefonicznie 600 089 885 do dnia 25.03.2016 r. Jeśli będą Państwo chcieli wziąć udział w naszej kampanii, prosimy o wydelegowanie 5–osobowego zespołu reprezentującego Państwa placówkę. Jeśli przedszkole nie będzie mogło brać udziału w korowodzie, można przyłączyć się do naszej akcji wykonując długi niebieski warkocz, wykonany techniką dowolną i dostarczenie go do naszej placówki do dnia 25.03.2016 r. (ul. Barlickiego 5, Opole, II piętro).

Co należy przygotować?

  • warkocz wykonany dowolna techniką z logiem placówki,
  • nauczyć się naszego wspólnego wiersza pt. ,,Bez barier”

Jakie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia?

  • darmowe zwiedzanie Wieży Piastowskiej,
  • wspólne tańce i animacje,
  • poczęstunek smakowitą, plecioną przekąską,
  • wspólne malowanie wielkiego plakatu pt. ,,Pomaluj z nami na niebiesko”,
  • festiwal niebieskich kolorów – wspaniała zabawa w niebieskim pyle i balonach.

W tym roku nie może zabraknąć Waszego przedszkola w naszej wspólnej zabawie! Dołączcie już dziś i pokażcie, że nie ma barier wśród nas! Prosimy, aby każda przybyła placówka miała ze sobą logo swojego przedszkola oraz aby reprezentanci potrafili wspólnie z nami powiedzieć wiersz pt. ,,Bez barier.” Podczas imprezy istnieje możliwość tymczasowego zabrudzenia odzieży przez kolorowy pył.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Opola.

Zapraszamy do zobaczenia relacji sprzed roku.

 Wiersz do pobrania »