Wolności. Trop!

Wolności. Trop!

Zapisy »

Data: 29.06.2018

Godzina: 18.00

Czas trwania gry: 2h

Organizatorzy:

Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia 

Szkoła Podstawowa TAK

Stowarzyszenie Szwadron Przysiecz

Zapraszamy do udziału w naszej fabularnej grze miejskiej, tematycznie związanej z postaciami i wydarzeniami z okresu niepodległej Polski. Uczestnicy w grupach, posługując się mapami oraz mobilnymi wskazówkami, będą mogli stawić czoła kolejnym czekającym ich wyzwaniom.

Do części zadań wykorzystamy kody QR i aplikacje mobilne. Wyzwania różnią się tematem, formą i stopniem trudności. Można się spodziewać zarówno zagadek, testów wiedzy, zadań logicznych, sprawnościowych, jak i zadań wymagających kreatywności. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, w tym zorganizowane we współpracy ze Szwadronem Przysiecz zadanie wymagające władania lancą z wykorzystaniem… drewnianego konia.

Gra będzie pokazywała „różne oblicza patriotyzmu” oraz to, co pomogło Polakom utrzymać swoją tożsamość przez wiele lat, pomimo wielu trudnych momentów. Naszą intencją jest pokazanie pod postacią żywej lekcji historii naszego podejścia do edukacji szerokiemu gronu odbiorców. Wchodzenie w role, gamifikacja, edukacja terenowa, edukacja w ruchu – to metody, które wykorzystujemy na co dzień w naszej szkole. Pomagają naszym dzieciom w nauce, utrzymując ich zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i koncentrację na zdobywaniu informacji.

Obowiązuje rejestracja drużyn przez formularz online lub formularz tradycyjny w Szkole Podstawowej TAK tuż przed grą.

Projekt finansowany przez Urząd Miasta Opola.