O szkole

O szkole

EDUKACJA

Nasza edukacja łączy przekazywanie wiedzy z nauką o tym, jak skutecznie zdobywać ją samemu, nowoczesne trendy z szacunkiem dla tego, co cenne z przeszłości, przyjemne metody aktywne i  żmudny trening.

WYCHOWANIE

Wychowujemy dzieci w taki sposób, by znały wartość rzeczy, a nie ich cenę. Świadomi roli, jaką w wychowaniu pełni Rodzina, chcemy ją wspierać wszędzie tam, gdzie to jest możliwe.

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Zawsze jest coś, co można zrobić, żeby świat był lepszy, piękniejszy i bardziej radosny. Ta świadomość jest stale obecna w działaniach podejmowanych w naszych szkołach, przedszkolu i Towarzystwie.

Zobacz więcej »

Jesteśmy małą innowacyjną szkołą, tworzoną przez grupę pasjonatów edukacji. Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Z naszej oferty skorzystało już kilka pokoleń zadowolonych absolwentów. Od zawsze stawiamy ucznia w centrum procesu edukacyjnego. Jego oczekiwania, problemy, jego indywidualność i odmienność.
Order Uœmiechu dla Ireny Sendlerowej

Irena Sendlerowa

Szkoła TAK istnieje od 1990 r. Przez dwadzieścia lat nie nadawaliśmy szkole imienia. Uważaliśmy, ze musi upłynąć wiele czasu, zanim zasłużymy na to, by w nazwie szkoły pojawił się patron. Chcieliśmy też być pewni, że będzie to postać ważna dla wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli. Kiedy w dwudziestym roku naszego istnienia, podczas rady pedagogicznej, padła propozycja, by nadać szkole imię Ireny Sendlerowej, nie mieliśmy wątpliwości, że to na tę Patronkę czekaliśmy tak długo.

 

Biografia »

52. szkolimy sie-3Nauczyciele to jeden z naszych największych skarbów. Stanowią niepowtarzalną mieszankę doświadczenia i młodzieńczej energii. Wzajemnie się inspirują i edukują. Ciągle zaskakują nas nowymi pomysłami, wprowadzając ożywczy ferment do murów naszej szkoły.

Nasi nauczyciele, by sprostać wysokim wymaganiom , jakie przed nimi stawiamy, muszą ciągle rozwijać swój warsztat. Jednym z rozwiązań wspomagających ten proces jest Akademia Nauczyciela TAK, w ramach której organizujemy szkolenia dla nauczycieli z wybranej tematyki. W ten sposób pragniemy wspierać rozwój zawodowy naszych pracowników i wpływać na jego kierunek. Uważamy, że jakość edukacji ciągle można zwiększać. Jednak trudno tego dokonać bez zapewnienia swoim pracownikom dostępu do szkoleń. Pilnie obserwujemy szybko rozwijający się rynek nowych rozwiązań edukacyjnych. Wybieramy rozwiązania, które warto zaimplementować w naszej szkole. I za pomocą naszej Akademii skutecznie je wdrażamy.

 

Poznaj naszych nauczycieli »

   

Iwona
Betcher

dyrektor Zespołu Szkół TAK

Anita Dorczyńska- Czopowik

wicedyrektor Zespołu Szkół TAK

Małgorzata Dobrowolska

wicedyrektor Zespołu Szkół TAK

Beata Tabisz-Przybyła

dyrektor Zespołu Szkół TAK – urlop

Samorząd uczniowski 2016/17

Nasz samorząd tworzą (od lewej):

  • Leonard Żołędź
  • Jakub Mikołajewicz
  • Mikołaj Ponikowski – zastępca przewodniczącego samorządu
  • Paweł Pilch – przewodniczący samorządu
  • Anna Bajsarowicz
  • Julia Durdyń