Dla rodziców

Dla rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi codziennego funkcjonowania szkoły.

Znajdą tu Państwo aktualne informacje, dzięki którym łatwiej będzie się Państwu zorientować w tym, jak funkcjonuje szkoła na co dzień. Pozwolą one Państwu również być na bieżąco z wprowadzanymi przez nas zmianami i planowanymi wydarzeniami.

Kalendarz » Podręczniki » SOS-y »

Wycieczki » Plan zajęć dodatkowych »

Organizacja dnia » Szkolne dokumenty »

Poniżej znajdą państwo kompletną listę opłat, z którymi wiąże się uczęszczanie do Gimnazjum TAK. Od lat oferujemy duże zniżki dla rodzin, które zapisują do nas więcej, niż 1 dziecko.

Czesne

Czesne jest płatne przez 10 miesięcy w roku (od września do czerwca) z miesięczną ratą na poziomie:

  • pierwsze dziecko: 684 zł miesięcznie,
  • drugie dziecko: 513 zł miesięcznie,
  • trzecie dziecko: 342 zł miesięcznie,
  • czwarte dziecko: 171 zł miesięcznie.

Przy opłacie czesnego za cały rok z góry – 3% zniżki. Przy opłacie czesnego za semestr z góry – 2% zniżki.

Wpisowe

Wpisowe do Gimnazjum TAK to równowartość jednokrotnego czesnego. Jeśli dziecko uczęszczało wcześniej do Szkoły Podstawowej TAK, to rodzice wpisowego do gimnazjum nie płacą.

Obiady

Opłata za obiad wynosi 11 zł za dzień. Można zamówić samą zupę za 3 zł lub drugie danie za 8 zł.

Więcej »

W Szkole TAK uważamy, że egzaminy końcowe to zaledwie jedno z wielu wyzwań, do których powinniśmy przygotowywać naszych uczniów. Nie dajemy się zwariować na ich punkcie, zdając sobie sprawę z faktu, że człowiek dobrze przygotowany do egzaminu, to nie to samo, co człowiek dobrze przygotowany do życia.

Egzaminy nie sprawdzają poziomu kompetencji społecznych naszych uczniów. Nie mierzą też ich twórczego podejścia do rozwiązywania problemów (kreatywności) i wysokiej gotowości do podejmowania działań (aktywności społecznej). A na rozwój m.in. tych umiejętności naszych uczniów poświęcamy codziennie bardzo dużo czasu. Tylko dlatego, że uważamy te rzeczy za ważne dla ich przyszłego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie oferujemy rodzicom kursu przygotowawczego do egzaminów końcowych i nigdy nie będziemy tego robić. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują wiele więcej i staramy się im to zapewniać. I tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze dzieciaki tak świetnie radzą sobie co roku także z tym – zapewne nie najważniejszym – wyzwaniem.

Wyniki z poprzednich lat »