eTwinning

eTwinning

Niedawno nasi uczniowie rozpoczęli nowy projekt eTwinningowy. Dzięki pomocy odbywających u nas staż Hiszpanek – Iriny i Alby – nawiązaliśmy kontakt z katalońską szkołą podstawową z miejscowości Roda de Ter. W ramach projektu nasi uczniowie poznają się ze swoimi hiszpańskimi kolegami. Pracujemy wyłącznie w języku angielskim.

Podczas dotychczasowych zajęć nauczycielki z Hiszpanii opowiedziały dzieciom o eTwinningu. Następnie dzieciaki tworzyły swoje wizytówki zawierające takie informacje, jak: wygląd, osobowość, zainteresowania, hobby. Wizytówki tworzyliśmy w aplikacji Padlet i przesłaliśmy je już do hiszpańskich partnerów. Jednocześnie otrzymaliśmy podobne opisy dzieciaków z Hiszpanii. Nasi uczniowie losowali po 2-3 osoby, z którymi bliżej się zapoznają. W opisach starali się odnaleźć podobieństwa, dzięki którym łatwiej będzie im nawiązać głębszą relację. Zobaczyliśmy również filmik o Escola Mare de Déu del Sòl del Pont.

Ostatnio zaczęliśmy również prace nas plakatem projektu, który wyeksponujemy na szkolnym korytarzu. Pracowaliśmy w grupach, z których każda zajmowała się innym aspektem powstawania plakatu. Jedna grupa odszukiwała informacje dotyczące naszych partnerów, inna tworzyła opis projektu, jeszcze inna tworzyła mapę geograficzną projektu, a ostatnia próbowała połączyć to wszystko i zaprojektować układ graficzny plakatu.

eTwinning to społeczność szkolna, która gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy. Ideą przewodnią eTwinningu jest pomoc w realizowaniu międzynarodowych projektów. Pomaga w tym bezpłatna platforma internetowa, dzięki której łatwiej się komunikować partnerom. Na platformie można również znaleźć know-how dotyczące realizacji projektów oraz uzyskać bezpłatne wsparcie międzynarodowej społeczności.