Edukacyjna wycieczka do Pokrzywnej klasy 7b

Edukacyjna wycieczka do Pokrzywnej klasy 7b

W pierwszych dniach października klasa 7b z panią Beatą Jaworowską i Małgorzatą Matusz wybrała się na biologiczno – geograficzną wycieczkę do Pokrzywnej.

„Mieliśmy okazję spotkać się z opiekunami Parku Krajobrazowego Góry Opawskie. Pierwszego dnia zostaliśmy wtajemniczeni w przyrodę Parku przez przewodnika Parku Krajobrazowego, a kolejnego dnia tajemnice lasu zdradził nam pracownik Lasów Państwowych. Z wiedzy, którą zdobyliśmy zostały stworzone przez naszych uczniów piękne tematyczne lapbooki.

Ponadto odwiedziliśmy Zaginione Miasto Rosenau, gdzie z dużym zainteresowaniem uczniowie badali prawa fizyki i optyki, wypełniając przy tym karty pracy przygotowane dla nas przez pana naszego nauczyciela fizyki Adama Oszka, a w ramach rozrywki uczestniczyliśmy w kinowym sensie 7D, zwiedziliśmy Straszną Sztolnię i Jaskinię, a do atrakcji woziła nas ciuchcia.

W drodze powrotnej 6 października w Dniu Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczyliśmy w lekcji historii, którą przygotowała dla nas w Sanktuarium św. Józefa pani Bożena Olszewska.