Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Nasz dzielne dzieciaki wzięły dzisiaj udział w obchodach Dnia Przedszkolaka. To organizowane przez Urząd Miasta Opola wydarzenie przyciągnęło pod opolski ratusz przedszkolaki z całego miasta.

W dzień poprzedzający to święto nasze przedszkolaki i ich nauczycielki spędzili razem na przygotowaniach. Wspólnie wykonali pracę plastyczną przedstawiająca nasze miasto. Grupa Biedronek wspólnymi siłami wykleiła wieżę Piastowską, małe Żabki przygotowały stawek Barlickiego, a Pszczółki stworzyły budynek ratusza. Cała nasza praca została wykonana z rożnych naturalnych materiałów, znalazły się na niej nawet żywe kwiaty.

A dzisiaj z naszym transparentem i głośnymi grzechotkami ruszyliśmy pod opolski ratusz, by wspólnie z innymi przedszkolakami świętować! Na miejscu okazało się, że Pan Prezydent chce przekazać przedszkolakom na ten jeden dzień klucze do miasta. Co więcej, zaprosił delegata każdego przedszkola na wspólne obrady. Z ramienia Przedszkola TAK w obradach uczestniczyła Ola . W sali im. Karola Musioła przedstawiono prezydentowi postulaty opolskich przedszkolaków. Wśród życzeń najmłodszych były m.in. dbałość o bezpieczne i nowoczesne place zabaw, siłownie dostosowane do wzrostu dzieci, bezpłatne zajęcia w przedszkolach rozwijające pasje. Pozostałe dzieci utworzyły w tym czasie pierścień otaczający ratusz.