Dzień Otwartych Drzwi – relacja

Dzień Otwartych Drzwi – relacja

Zaprosiliśmy rodziców zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną i ich dzieci do wspólnej edukacyjnej zabawy. Tym razem w ramach naszego Dnia Otwartych Drzwi przygotowaliśmy wiele atrakcji o tematyce wielkanocnej. Chcieliśmy, by każdy na zakończenie spotkania wrócił do domu z nową wiedzą, uśmiechem na twarzy i własnoręcznie stworzonymi ozdobami wielkanocnymi w torbie.

Oto niektóre z atrakcji, jakie tego dnia przygotowaliśmy:

Goście pokoju mozaikowego mieli okazję wykonać własną, kolorową mozaikę w kształcie pisanki. Na wstępie dzieci poznawały skład zaprawy murarskiej, którą potem umieszczały w odpowiednich formach. Następnie zainspirowane kilkoma przykładami wkładały kolorowe kamyczki w zaprawę. Po jej stwardnieniu, powstawały piękne mozaiki. W pokoju abstrakcji dzieciaki poznały działanie koła abstrakcji, czyli urządzenia, na którym można umieścić kartkę papieru i wprawić ją w obrotowy ruch. Następnie na kartkę wylewaliśmy różnokolorowe farby, które przez działanie siły odśrodkowej tworzyły cudowne abstrakcyjne wiosenne planety

W pokoju eksperymentów sprawdzaliśmy różne stany skupienia jajek. Zastanawialiśmy się także jak jajko zachowa się w osolonej i nieosolonej wodzie.

Uczestnicy wielkanocnego toru przeszkód brali udział w 5 konkurencjach:

  • Obkicanie parasola
  • Zgadywanka wielkanocna
  • Rzut jajkiem do kapelusza
  • Stworzenie nosidełka dla jajka i przeniesienie go na stolik obok
  • Zbudowanie jak najwyższej wieży, która utrzyma (przeniesione wcześniej przy pomocy nosidełka) jajko.
  • W nagrodę: szukanie ukrytego w sali czekoladowego jajka.

W pokojach wielkanocnych dzieci tworzyły różne wielkanocne ozdoby. Między innymi miały za zadanie wymościć nowej rzeżuszce mieszkanko w skorupce od jajka. Najpierw wybierały sobie skorupkę, następnie brały małą cząstkę waty i dokładnie układały ją w niej układały-żeby rzeżucha miała wygodnie i pięknie wyrosła. Następnie odrobina wody i sypiemy nasionka, z przykazem by o rzeżuchę dbać podlewać i zapewnić ciepłe promienie słońca 🙂 W innym pokoju mali goście owijali wybranym przez siebie kolorem wstążki styropianowe krążki, następnie ozdabiali je kolorowymi piórkami i żółtym kurczaczkiem. Ostatnim etapem było zawiązanie wstążeczki – zawieszki i ozdoba wielkanocna była gotowa. A w jeszcze innym zwierzątko z jajek styropianowych oraz filcu, pianki, kolorowego papieru. Zwierzątka miały hiszpańskie nazwy.

W kuchni robiliśmy ciekawie wyglądające zwierzątka z jajek i warzyw albo plasteliny

W pokoju scrapbookingowym dzieci poznawały ciekawe techniki ozdabiania kartek wielkanocnych

W pokoju biologicznym zadaniem dzieci było zbadanie różnych właściwości biologicznych jajek

Tego dnia każdy mógł dać nam pomalować sobie twarz, w garderobie wybrać bajkowy strój i wejść do budki fotograficznej na krótka sesję zdjęciową. Budkę obsługiwali nasi nauczyciele, którzy zachęcali dzieci i całe rodziny do wspólnych wygłupów.

 
Relacja
Sesja zdjęciowa