Dzień Kropki

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli ten dzień od przypomnienia sobie historii małej Vashti, która właśnie dzięki kropce uwierzyła w siebie. Następnie opowiadali Dzięciołowi Dominikowi, czego sami mogliby go nauczyć. Dzięki tej zabawie dzieci mogły poznać i odkryć swoje mocne strony. Co więcej uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i wybrali się również na spacer do wnętrza kropki opowiadając, co w niej widzą. Jedni zobaczyli swoje marzenia, inni powrócili do przeszłości lub wybiegali w przyszłość. Po tych aktywnościach, na szkolnym podwórku zrobiliśmy kropkowe wyścigi rzędów, a uczniowie ozdobili boisko kolorowymi kropkami. Nie obyło się również bez pracy plastycznej, układu tanecznego i piosenki.

Klasa 2B obejrzała opowieść o małej Vashti, a następnie stworzyła kropkowe drzewo talentów. Kropki towarzyszyły nam nawet podczas zwykłej lekcji – pomogły utrwalić znaki rzymskie. Były również doskonałym pretekstem do odśpiewania piosenki „Kropka” O. Pawłowskiej.

Uczniowie klasy 3a z okazji dnia kropki tworzyli „kropki mocy”. Każdy miał okazje do odkrycia swoich mocnych stron i supermocy ! Uczniowie odkryli wiele swoich świetnych cech i ponownie mieli okazje do poznania siebie nawzajem.