Dzień Ireny Sendlerowej

Dzień Ireny Sendlerowej

Dzień Ireny Sendlerowej

Co roku na wiosnę w Szkole TAK obchodzimy Dzień Ireny Sendlerowej – wybitnej postaci, którą wybraliśmy 5 lat temu na naszą patronkę. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów były… motyle. A częścią naszych uroczystości – choć nieświadomie – stał się sam Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Warsztaty z motylem w tle

W tegorocznych obchodach uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły brali udział w różnorodnych (plastyczno-przyrodniczo-literacko-kulinarnych) warsztatach, podczas których uświadamiali sobie, że każdemu wyciętemu, narysowanemu, doklejonemu motylowi odpowiada jedno ocalone z getta żydowskie dziecko.

Irena Sendlerowa uratowała 2500 istnień – ile my wykonaliśmy motyli? Miejmy nadzieję, że wystarczająco dużo, żeby skłonić naszych podopiecznych do wrażliwości na potrzeby innych ludzi, wrażliwości społecznej na miarę Ireny Sendlerowej.

Sendlerki dla opolan i … głowy państwa

Dwa lata temu podczas Dnia Czekolady w Szkole TAK ogłosiliśmy konkurs dla uczniów na najlepszą czekoladową słodycz. Zwycięski przepis zyskał miano „Cukierka Sendlerka” – oficjalnej słodyczy Szkoły TAK. Od tego czasu podczas Dnia Ireny Sendlerowej nasi uczniowie sami przygotowują Sendlerki i wyruszają z nimi w miasto z przekazem “Bądź dobry jak czekolada”. Napotkanych przechodniów częstują słodyczami, wymieniając je z nimi na uśmiechy. W tym roku jeden z “przechodniów” okazał się wyjątkowy. Do Opola przyjechał akurat z wizytą Bronisław Komorowski, którego nasi uczniowie poczęstowali naszym wyrobem. W zamian otrzymali od głowy państwa autografy i mogli sobie zrobić z prezydentem selfie. Z czego skrzętnie skorzystali. A poczęstunek można zobaczyć na filmiku, który został umieszczony w artykule na portalu nto.pl.

Więcej informacji na temat całego wydarzenia oraz wszystkie zdjęcia znajdziecie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej TAK.

Dzień Ireny Sendlerowej