Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Na Dzień Babci i Dziadka zaprosiliśmy naszych seniorów z małym poślizgiem. Wszystko po to, żeby móc się lepiej do tej uroczystości przygotować. Wygląda na to, że zdecydowanie warto było trochę poczekać.

Nasza najstarsza grupa, czyli Pszczółki, przygotowała przedstawienie, w którym przedszkolaki wcieliły się w średniowieczne postaci: księżniczki, rycerzy, wróżki i panie dworu. Po wręczeniu wykonanych przez przedszkolaki laurek, postanowiliśmy nieco zaktywizować naszych gości i zaprosiliśmy seniorów do wspólnej zabawy. Ich pierwszym zadaniem buło narysowanie wnuka lub wnuczki z zasłoniętymi oczami. Do pomocy mieli jedynie ustne podpowiedzi przedszkolaków. Poszło im znakomicie. W drugim zadaniu babcie i dziadkowie musieli rozpoznać z zasłoniętymi oczami swoje wnuczęta.

Biedronki i Żabki z kolei przygotowały spektakl, w którym dzieci odegrały historię związku babci i dziadka już od najmłodszych lat, kiedy się poznali. Wszystko oczywiście zakończyło się hucznym weselem i wręczeniem ręcznie robionych przez dzieci laurek.

Pszczółki
Biedronki i Żabki