DysTEFL2: Wizyta partnerów projektu

DysTEFL2: Wizyta partnerów projektu

Jakiś czas temu Towarzystwo Alternatywnego było gospodarzem spotkania parterów projektu DysTEFL2.

Odwiedzili nas przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego – koordynatora projektu ( Marcin Podogrocki i Joanna Nijakowska) oraz Uniwersytetu Arystotelesa z Salonik w Grecji ( Marina Matheioudaki, Thomai Alexiou) i Uniwersytetu Ljubliana z Ljubliany w Słowenii (Mira Metljak, Milena Kosak Babuder i Karmen Pizorn). Z ramienia TAK w spotkaniu uczestniczyły Barbara Jaroszewicz, Elżbieta Szymańska- Czaplak i Joanna Kisiel-Halska.

Trzy dni upłynęły pod znakiem pracy nad zadaniami z projektu, ale nasi goście znaleźli czas na krótką wizytę w szkole, w budynku na Barlickiego. Spotkali się z panią Beatą Maliszkiewicz, dyrektorem Towarzystwa oraz panią Beatą Tabisz- Przybyłą, dyrektorem Zespołu Szkół TAK . Wspólnie zwiedziliśmy sale lekcyjne, odwiedziliśmy najmłodszych, nasze przedszkolaki oraz zajęcia Scrapbooking i Klub Języka Angielskiego. Po wizycie w szkole, pani Maria Bitka zabrała uczestników spotkania na krótki spacer po opolskiej starówce, a na zakończenie podziwialiśmy panoramę miasta ze szczytu wieży Piastowskiej.

Spotkanie partnerów było trzecim z kolei spotkaniem od rozpoczęcia projektu. Partnerzy omówili zadania z tzw. pakietów Work Packages i zaplanowali przygotowanie zbliżających się kursów szkoleniowych dla nauczycieli j. angielskiego, które już na początku przyszłego roku zostaną zorganizowane w 3 krajach partnerskich. Więcej szczegółów dotyczących szkoleń na stronie projektu i profilu projektu na Facebooku.

IMG_5435 IMG_5441 IMG_5442 IMG_5447 IMG_5455 IMG_5457