Dolnośląska Konferencja Równać Szanse

Dolnośląska Konferencja Równać Szanse

Pierwsza tegoroczna Konferencja Programu Równać Szanse już za nami. Spotkanie odbyło się 16 maja w Pracowni Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia” we Wrocławiu.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych, które z sukcesem zrealizowały projekty w Programie Równać Szanse, jak i tych, które dopiero planują złożenie wniosku o dotacje w tegorocznym konkursie.

W czasie spotkania odbył się m.in. wykład dr. hab. Jacka Kurzępy na temat budowania lokalnej/ gminnej strategii działań na rzecz młodzieży. Artur Łęga z PFiM zaprezentował założenia Programu „Równać Szanse” i opowiedział jak przygotować dobry wniosek. Odbył się również panel dyskusyjny poświęcony motywowaniu młodzieży, a sama młodzież mogła wziąć udział w warsztatach, które przeprowadził dla nich Jakub Kurakiewicz ze Stowarzyszenia Tratwa.

Uczestnicy konferencji mieli również okazję zapoznać się z projektami zrealizowanymi przez Fundację Znajdź Cel z Pęgowa, Stowarzyszenie Bardo. Kultura z miejscowości Bardo, Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych z Wojcieszowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji ZSP z Ziębic oraz Stowarzyszenie Nasze Rio ze Złotoryi.

Wśród gości konferencji była również młodzież, która zaprezentowała swoje działania projektowe. Młodzież z Ziębic przygotowała dla uczestników flambirowane banany i różnorodne tartinki. Młodzi ze Złotoryi przedstawili historię filmu „Opowieść Złotoryjska – Jedno miasto, dwie historie”.

Ale najważniejsze to oczywiście dyskusje te na forum i w kuluarach konferencji – rozmowy o młodzieży, motywowaniu jej do działania, ale i o strategii działań na rzecz młodych.

Dziękujemy wszystkim za te dyskusje, inspirację i motywację do dalszej pracy.