Dogoterapia

Dogoterapia

Prowadząca: Aneta Hombek

Pies: Frodo – biały owczarek szwajcarski

Cena: wliczone w koszt czesnego

Plan zajęć dodatkowych »

Zwierzęta wpływają w wyjątkowy sposób na zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne człowieka. Pomagają w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich, wspierają w samotności i bólu, redukują stres i dostarczają radości.

Pies ma niezwykle pozytywny wpływ zarówno na rozwój dzieci pełnosprawnych, jak i na rozwój dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Co tak niezwykłego ma w sobie pies, że właśnie jego, spośród około 4236 innych gatunków ssaków, wybrał człowiek na swojego przyjaciela? Nie ma innej tak wielkiej więzi międzygatunkowej. Pies jest symbolem bezinteresownej miłości i bezgranicznego oddania. Sprawia, że człowiek czuje się kochany i wartościowy; nie krytykuje, nie obraża, oddaje nam całego siebie, jest oparciem i źródłem pozytywnych emocji.

Dogoterapia stymuluje rozwój zmysłów (słuchu, wzroku, dotyku, węchu). Poszerza umiejętności werbalne i wpływa na układ ruchowy. Jest to metoda wspomagająca konwencjonalne metody pracy terapeutycznej, rewalidacyjnej i edukacyjnej. Łączy naukę, zabawę i rewalidację.

Póki nie pokocha się zwierzęcia, część duszy pozostaje uśpiona. Anatole France