Czwartoklasista laureatem olimpiady

Czwartoklasista laureatem olimpiady

Nasz uczeń Wiktor Romaniuk został laureatem konkursu przedmiotowego z języka polskiego. To olbrzymi sukces naszego czwartoklasisty, wszak rywalizował z uczniami, którzy przygotowywali się do tego konkursu 2 lata dłużej.

W konkursach przedmiotowych, popularnie nazywanych olimpiadami, mogą brać udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Jednak młodszym uczniom jest o tyle trudniej, że konkursy sprawdzają wiedzę z zakresu całej szkoły podstawowej. Te naturalne braki w wiedzy Wiktor musiał nadrobić w czasie wolnym od lekcji. I wygląda na to, że mu się to udało.

Wiktor jako jedyny czwartoklasista dostał się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. W finałowej rozgrywce uzyskał wynik 85 %, co wystarczyło do uzyskania statusu laureata. A to oznacza, że Wiktor już w czwartej klasie zapewnił sobie zwolnienie z pisania odpowiedniej części egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej.

Tym samym swoją obietnicę musiała spełnić nasza wicedyrektor Pani Iwonka Betcher, która obiecała Wiktorowi, że jak zostanie laureatem, to jego nazwisko zawiśnie na drzwiach jej gabinetu. Słowo się rzekło, a obietnica został spełniona, co widać na zdjęciu obok.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi, jego rodzicom i wychowawczyni Anicie Dorczyńskiej-Czopowik, pod okiem której Wiktor przygotowywał się do tego konkursu.