Bąbelkowy Świat – relacja wideo

Bąbelkowy Świat – relacja wideo
 

W trakcie naszych rodzinnych warsztatów zabraliśmy dzieci w podróż pełną morskich bąbelków i innych twórczych zabaw. Najmłodsi uczestnicy warsztatów w asyście swoich rodziców mogli tego dnia tworzyć i brudzić się bez ograniczeń. Podsuwaliśmy jedynie pomysły i narzędzia, żeby ten strumień dziecięcej kreatywności nieco ukierunkować.

 

Oto kilka atrakcji, w których tego dnia uczestnicy warsztatów mogli wziąć udział.

 

Foliowa kolorowa fala

Wspólnie z dziećmi odkrywaliśmy wyjątkowy świat głębin oceanu. Malowaliśmy na rozłożonej na ziemii folii, a następnie przyklejaliśmy różnorakie zwierzęta i rośliny żyjące pod wodą. Tworzyliśmy własny statek z gazety.

Podróż łodzią podwodną

Tworzyliśmy łódź podwodną z butelki plastikowej. Korzystaliśmy dodatkowo z takich materiałów, jak muszelki, piasek, cekiny, koraliki, olej i atrament do zabarwienia wody. Chcieliśmy w ten sposób pobudzić nieco wyobraźnię dzieciaków i pokazać jak z dostępnych w każdym domu materiałów wyczarować coś niezwykle atrakcyjnego wizualnie.

Czarodziejskie bąbelkowe buty

Ubraliśmy dzieciaki w specjalne bąbelkowe skarpetki. Ich zadaniem było wejście skarpetkami do miski z farbą i rozprowadzenie farby na szarym papierze. Im mocniej dziecko skakało lub tańczyło, tym głośniej strzelała bąbelkowa folia. To stanowiło dla dzieci zachętę do użycia maksimum ekspresji podczas tego niecodziennego malowania.  Jak już udało się rozprowadzić farbę, dzieci mogły wypełnić tak powstałe akwarium rybkami z makaronu  i piaskiem.

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty. Tu znajdziecie ich program: http://goo.gl/ZBdmn4.